Rôzne

Archív dokumentov uverejnených obcou Polianka.

Nadpis

Zverejnené

Kandidáti pre voľby do orgánov samosprávnych krajov

23.9.2022

Prílohy

Popis

Kandidáti na predsedu Trenčianskeho samosprávneho kraja :

1. Jaroslav Baška, Ing., 47 r., predseda samosprávneho kraja, Dohňany, Smer – sociálna demokracia, Hlas – sociálna demokracia, Sme rodina, Slovenská národná strana

2. Marian Kňažko, Ing., 58 r., stredoškolský učiteľ, Považská Bystrica, Slovenská ľudová strana Andreja Hlinku

3. Anton Kysel, Mgr., 64 r., inšpektor železníc, Trenčín, Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko

4. Miroslav Magdech, Mgr.,MBA, 36 r., manažér, Považská Bystrica, Republika

5. Peter Máťoš, PhDr., PhD., 35 r., viceprimátor mesta, Považská Bystrica, Kresťanskodemokratické hnutie, Sloboda a solidarita, Občianska konzervatívna strana, Dobrá voľba a umiernení, Progresívne Slovensko, Spolu – občianska demokracia, Ods – občianski demokrati Slovenska, Šanca 6. Adrián Mikuš, Ing., 53 r., manažér, Trenčianske Jastrabie, nezávislý kandidát

Kandidáti na poslanca trenčianskeho samosprávneho kraja:

Volebný obvod č. 1
1. Iveta Duchoňová, Mgr., 50 r., riaditeľka zariadenia pre seniorov, Bánovce nad Bebravou, nezávislá kandidátka
2. Milan Ďuračka, Ing., 49 r., riaditeľ, Bánovce nad Bebravou, Progresívne Slovensko
3. Samuel Fujak, Ing., 34 r., systémový inžinier, Bánovce nad Bebravou, Kresťanskodemokratické hnutie, Sloboda a Solidarita, Občianska konzervatívna strana, DOBRÁ VOĽBA a Umiernení, SPOLU – občianska demokracia, ODS – Občianski demokrati Slovenska, ŠANCA
4. Róbert Gašparík, Ing., 52 r., podnikateľ, Bánovce nad Bebravou, SMER – sociálna demokracia, HLAS sociálna demokracia, SME RODINA, Slovenská národná strana
5. Mária Hajšová, Ing., PhD., 61 r., zástupkyňa primátorky mesta, Bánovce nad Bebravou, SMER – sociálna demokracia, HLAS sociálna demokracia, SME RODINA, Slovenská národná strana
6. Gejza Harinek, 70 r., dôchodca, Miezgovce, Komunistická strana Slovenska
7. Ján Hedera, 38 r., obchodný zástupca, Horné Naštice, Kresťanskodemokratické hnutie, Sloboda a Solidarita, Občianska konzervatívna strana, DOBRÁ VOĽBA a Umiernení, SPOLU – občianska demokracia, ODS – Občianski demokrati Slovenska, ŠANCA
8. Miroslava Hudecová, Mgr., 43 r., účtovníčka, Bánovce nad Bebravou, nezávislá kandidátka
9. Peter Jandák, 42 r., vedúci výroby, Dežerice, Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko
10. Michal Kapuš, Ing., 42 r., asistent poslanca Národnej rady, Bánovce nad Bebravou, SMER – sociálna demokracia, HLAS sociálna demokracia, SME RODINA, Slovenská národná strana
11. Zuzana Máčeková, Ing., 59 r., starostka obce, Uhrovec, nezávislá kandidátka
12. Rudolfa Novotná, PaedDr., PhDr., 65 r., primátorka, Bánovce nad Bebravou, nezávislá kandidátka
13. Eva Sunegová, PaedDr., 58 r., stredoškolská učiteľka, Bánovce nad Bebravou, Hnutie Občan Národ Spravodlivosť
14. Peter Ševčík, Ing., 33 r., podnikateľ, Bánovce nad Bebravou, Kresťanskodemokratické hnutie, Sloboda a Solidarita, Občianska konzervatívna strana, DOBRÁ VOĽBA a Umiernení, SPOLU – občianska demokracia, ODS – Občianski demokrati Slovenska, ŠANCA

Vo volebnom obvode sa volia 3 poslanci.

Volebný obvod č. 2

1. Anton Bajzík, Ing., 52 r., zástupca primátora mesta, Ilava, nezávislý kandidát

2. Juraj Bartoš, 51 r., vedúci výroby, Košeca, Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko

3. Eva Bočincová, Mgr., 61 r., analytička, Dubnica nad Váhom, Kresťanskodemokratické hnutie, Sloboda a Solidarita, Občianska konzervatívna strana, DOBRÁ VOĽBA a Umiernení, SPOLU – občianska demokracia, ODS – Občianski demokrati Slovenska, ŠANCA

4. Viliam Cíbik, MUDr., PhD., 59 r., lekár, starosta obce, Pruské, STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI

5. Dagmara Debnárová, 64 r., dôchodkyňa, Dubnica nad Váhom, Komunistická strana Slovenska

6. Vladislav Galko, Ing., 45 r., obchodný riaditeľ, Borčice, Kresťanskodemokratické hnutie, Sloboda a Solidarita, Občianska konzervatívna strana, DOBRÁ VOĽBA a Umiernení, SPOLU – občianska demokracia, ODS – Občianski demokrati Slovenska, ŠANCA

7. Juraj Hort, Ing., 42 r., obchodný manažér a šéf gospelového zboru, Nová Dubnica, Kresťanskodemokratické hnutie, Sloboda a Solidarita, Občianska konzervatívna strana, DOBRÁ VOĽBA a Umiernení, SPOLU – občianska demokracia, ODS – Občianski demokrati Slovenska, ŠANCA

8. Mario Hrubý, Ing., 51 r., manažér, Ilava, NÁRODNÁ KOALÍCIA / NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI

9. Roman Huňa, Dr., Mgr., 50 r., konzultant, Pruské, nezávislý kandidát

10. Jaroslav Koyš, Ing., 51 r., starosta obce, Ladce, SMER – sociálna demokracia, HLAS sociálna demokracia, SME RODINA, Slovenská národná strana

11. Tibor Kramár, Mgr., LL.M, 59 r., manažér, Nová Dubnica, Demokratická strana

12. Peter Krupa, 42 r., poslanec Národnej rady, Nová Dubnica, Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko

13. Gabriela Krupová, 47 r., ekonómka, Nová Dubnica, Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko

14. Milan Kučiak, 53 r., technik údržby, Borčice, REPUBLIKA

15. Peter Marušinec, Ing., 41 r., primátor mesta, Nová Dubnica, SMER – sociálna demokracia, HLAS sociálna demokracia, SME RODINA, Slovenská národná strana

16. František Meliš, Ing., 31 r., prevádzkový zámočník, Ladce, nezávislý kandidát

17. Pavol Pažitka, Bc., 54 r., zástupca primátora mesta, Nová Dubnica, SMER – sociálna demokracia, HLAS sociálna demokracia, SME RODINA, Slovenská národná strana

18. Slávka Polakovičová, 40 r., nezamestnaná, Nová Dubnica, Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko

19. Gabriela Poliaková, Ing., 47 r., obchodná riaditeľka, Tuchyňa, nezávislá kandidátka

20. Martin Rác, Ing., 43 r., starosta, Bolešov, nezávislý kandidát

21. Emil Suchánek, Ing., 67 r., personálny poradca a kouč, Dubnica nad Váhom, nezávislý kandidát

22. Viera Tichá, 37 r., projektová nákupkyňa, Pruské, SMER – sociálna demokracia, HLAS sociálna demokracia, SME RODINA, Slovenská národná strana

23. Antónia Tomanová, Ing., 52 r., finančná manažérka, Dubnica nad Váhom, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, Kresťanská únia (KÚ), ZMENA ZDOLA, ZA ĽUDÍ

24. Tomáš Truchlý, Ing., 39 r., zástupca primátora mesta, Dubnica nad Váhom, nezávislý kandidát

25. Viktor Wiedermann, Ing., 53 r., primátor, Ilava, Kresťanskodemokratické hnutie, Sloboda a Solidarita, Občianska konzervatívna strana, DOBRÁ VOĽBA a Umiernení, SPOLU – občianska demokracia, ODS – Občianski demokrati Slovenska, ŠANCA

26. Peter Wolf, Mgr., et Mgr., 36 r., primátor mesta, Dubnica nad Váhom, nezávislý kandidát

Vo volebnom obvode sa volia 4 poslanci.

Volebný obvod č. 3

1. Jaroslav Ciran, Mgr., 48 r., primátor mesta, Brezová pod Bradlom, nezávislý kandidát

2. Peter Czere, 47 r., starosta obce, Priepasné, nezávislý kandidát

3. Martin Ferianec, 36 r., vedúci obchodnej prevádzky, Myjava, Kresťanskodemokratické hnutie, Sloboda a Solidarita, Občianska konzervatívna strana, DOBRÁ VOĽBA a Umiernení, SPOLU – občianska demokracia, ODS – Občianski demokrati Slovenska, ŠANCA

4. Jaroslav Foltín, Mgr., 51 r., vedúci oddelenia, Myjava, STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI

5. Milan Fúsek, 38 r., podnikateľ, Myjava, SMER – sociálna demokracia, HLAS sociálna demokracia, SME RODINA, Slovenská národná strana

6. Pavel Halabrín, 61 r., primátor, Myjava, nezávislý kandidát

7. Ján Konečník, JUDr., 49 r., starosta obce, Krajné, nezávislý kandidát

8. Peter Kováč, 25 r., živnostník, Myjava, Kresťanskodemokratické hnutie, Sloboda a Solidarita, Občianska konzervatívna strana, DOBRÁ VOĽBA a Umiernení, SPOLU – občianska demokracia, ODS – Občianski demokrati Slovenska, ŠANCA

9. Dušan Nedorost, 54 r., pracovník súkromnej bezpečnostnej služby, Krajné, NÁRODNÁ KOALÍCIA / NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI

10. Ivana Rapantová, 52 r., obchodná riaditeľka, Myjava, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, Kresťanská únia (KÚ), ZMENA ZDOLA, ZA ĽUDÍ

11. Stanislav Tomič, Ing., 51 r., prednosta okresného úradu, Myjava, nezávislý kandidát

12. Roman Vajaš, Mgr., MBA, 49 r., riaditeľ úradu práce, sociálnych vecí a rodiny, Myjava, SMER – sociálna demokracia, HLAS sociálna demokracia, SME RODINA, Slovenská národná strana

Vo volebnom obvode sa volia 2 poslanci.

Volebný obvod č. 4

1. Iveta Antalová, Ing., 43 r., konateľka, Nové Mesto nad Váhom, nezávislá kandidátka

2. Leopold Barszcz, PharmDr., 62 r., primátor, Stará Turá, nezávislý kandidát

3. Michal Bartek, 23 r., asistent poslanca Národnej rady, Nové Mesto nad Váhom, SMER – sociálna demokracia, HLAS sociálna demokracia, SME RODINA, Slovenská národná strana

4. Martin Beňatinský, Ing., 51 r., starosta obce, Lubina, SMER – sociálna demokracia, HLAS sociálna demokracia, SME RODINA, Slovenská národná strana

5. Ján Bielik, doc., MUDr., CSc., 67 r., lekár, vysokoškolský učiteľ, Nové Mesto nad Váhom, nezávislý kandidát

6. Ján Blaško, 47 r., dokladač tovaru, Stará Turá, Komunistická strana Slovenska

7. Rastislav Bobocký, PaedDr., 34 r., starosta obce, Podolie, nezávislý kandidát

8. Dušan Bublavý, Mgr., 58 r., starosta obce, Častkovce, SMER – sociálna demokracia, HLAS sociálna demokracia, SME RODINA, Slovenská národná strana

9. Juraj Gavač, Ing., 58 r., strojný inžinier, Stará Turá, Kresťanskodemokratické hnutie, Sloboda a Solidarita, Občianska konzervatívna strana, DOBRÁ VOĽBA a Umiernení, SPOLU – občianska demokracia, ODS – Občianski demokrati Slovenska, ŠANCA

10. Iveta Gavačová, Mgr., 57 r., advokátka, Stará Turá, Kresťanskodemokratické hnutie, Sloboda a Solidarita, Občianska konzervatívna strana, DOBRÁ VOĽBA a Umiernení, SPOLU – občianska demokracia, ODS – Občianski demokrati Slovenska, ŠANCA

11. Kvetoslava Hejbalová, PhDr., 67 r., dôchodkyňa, Nové Mesto nad Váhom, SMER – sociálna demokracia, HLAS sociálna demokracia, SME RODINA, Slovenská národná strana

12. Daniel Hladký, 51 r., starosta obce, Beckov, nezávislý kandidát

13. Ján Kubica, Mgr., 35 r., knihovník, Moravské Lieskové, REPUBLIKA

14. Dalibor Kuciaň, JUDr., 43 r., advokát, Častkovce, Progresívne Slovensko

15. Lukáš Kucharovic, 34 r., montážny zámočník, Dolné Srnie, Komunistická strana Slovenska

16. Zuzana Loffayová, JUDr., 48 r., advokátka, Kočovce, nezávislá kandidátka

17. Tomáš Malec, Mgr., PhD., 31 r., manažér v samospráve, poslanec mestského zastupiteľstva, Nové Mesto nad Váhom, nezávislý kandidát

18. Marián Mora, MUDr., 51 r., lekár, poslanec mestského zastupiteľstva, Nové Mesto nad Váhom, nezávislý kandidát

19. Ján Pavlíček, Mgr., 47 r., riaditeľ gymnázia, Nové Mesto nad Váhom, nezávislý kandidát

20. Peter Sučanský, Mgr., 54 r., stolár, Čachtice, Kresťanskodemokratické hnutie, Sloboda a Solidarita, Občianska konzervatívna strana, DOBRÁ VOĽBA a Umiernení, SPOLU – občianska demokracia, ODS – Občianski demokrati Slovenska, ŠANCA

21. Miloš Šimončič, Ing., CSc., 55 r., autorizovaný statik, Čachtice, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, Kresťanská únia (KÚ), ZMENA ZDOLA, ZA ĽUDÍ

22. Jozef Trstenský, Ing., 62 r., primátor mesta, Nové Mesto nad Váhom, SMER – sociálna demokracia, HLAS sociálna demokracia, SME RODINA, Slovenská národná strana

23. Marcel Urban, 40 r., samostatne zárobkovo činná osoba, Lúka, Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko

24. Tomáš Urminský, Ing., 35 r., manažér, mestský poslanec, Nové Mesto nad Váhom, Kresťanskodemokratické hnutie, Sloboda a Solidarita, Občianska konzervatívna strana, DOBRÁ VOĽBA a Umiernení, SPOLU – občianska demokracia, ODS – Občianski demokrati Slovenska, ŠANCA

25. Michal Valenčík, Mgr., 28 r., obchodný manažér, Stará Turá, Kresťanskodemokratické hnutie, Sloboda a Solidarita, Občianska konzervatívna strana, DOBRÁ VOĽBA a Umiernení, SPOLU – občianska demokracia, ODS – Občianski demokrati Slovenska, ŠANCA

26. Ján Vojtek, Mgr., 36 r., právnik, poslanec mestského zastupiteľstva, Nové Mesto nad Váhom, nezávislý kandidát

27. Stanislava Zervanová, JUDr., 43 r., starostka obce, Brunovce, Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko.

Vo volebnom obvode sa volí 5 poslancov.

Volebný obvod č. 5

1. Ján Baboľ, 46 r., výkonný manager a športový odborník, Partizánske, Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko

2. Andrej Barborka, Mgr., MBA, LL.M., 29 r., regionálny riaditeľ humanitárnej organizácie/ zdravotnícky záchranár, Partizánske, nezávislý kandidát

3. Jozef Božik, doc., PaedDr., PhD., 46 r., primátor, Partizánske, nezávislý kandidát

4. Erich Dvonč, 49 r., konateľ spoločnosti, Partizánske, SMER – sociálna demokracia, HLAS sociálna demokracia, SME RODINA, Slovenská národná strana

5. Jaroslav Jančich, 57 r., hudobník, Žabokreky nad Nitrou, SRDCE – SLOVENSKÁ NÁRODNÁ JEDNOTA strana vlastencov

6. Juraj Kližan, Ing., 41 r., starosta obce, Skačany, SMER – sociálna demokracia, HLAS sociálna demokracia, SME RODINA, Slovenská národná strana

7. Igor Kmeť, Ing., 50 r., exekútor, Partizánske, nezávislý kandidát

8. Vladislav Laššák, 80 r., dôchodca, Partizánske, STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI

9. Tomáš Merašický, 39 r., manažér, poslanec samosprávneho kraja, Partizánske, Kresťanskodemokratické hnutie, Sloboda a Solidarita, Občianska konzervatívna strana, DOBRÁ VOĽBA a Umiernení, SPOLU – občianska demokracia, ODS – Občianski demokrati Slovenska, ŠANCA

10. Iveta Randziaková, Ing., 59 r., starostka obce, Klátova Nová Ves, SMER – sociálna demokracia, HLAS sociálna demokracia, SME RODINA, Slovenská národná strana

11. Martin Savara, 53 r., informátor, Partizánske, REPUBLIKA

12. Igor Valach, 53 r., športový manažér, Partizánske, REPUBLIKA.

Vo volebnom obvode sa volia 3 poslanci.

Volebný obvod č. 6

1. Katarína Beranová, Mgr., 73 r., riaditeľka občianskeho združenia, Považská Bystrica, nezávislá kandidátka

2. Tomáš Bořuta, Bc., MBA, 37 r., riaditeľ kultúrno-vzdelávacieho centra, Považská Bystrica, Progresívne Slovensko

3. Richard Gajdošík, Ing., 55 r., manažér reštauračného zariadenia, Považská Bystrica, Socialisti.sk

4. Otília Hamacková, JUDr., Ing., PhD., 67 r., dôchodkyňa, Plevník – Drienové, ŽIVOT – národná strana

5. Alena Hanusová, Mgr., Ing., 58 r., prednostka okresného úradu, Považská Bystrica, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, Kresťanská únia (KÚ), ZMENA ZDOLA, ZA ĽUDÍ

6. Štefan Hrenák, Ing., 57 r., starosta obce, Slopná, Kresťanskodemokratické hnutie, Sloboda a Solidarita, Občianska konzervatívna strana, DOBRÁ VOĽBA a Umiernení, SPOLU – občianska demokracia, ODS – Občianski demokrati Slovenska, ŠANCA

7. Peter Chochlík, 53 r., starosta obce, Udiča, SMER – sociálna demokracia, HLAS sociálna demokracia, SME RODINA, Slovenská národná strana

8. Martin Jágrik, 41 r., vykupovač, Považská Bystrica, Socialisti.sk

9. Karol Janas, doc., PhDr., PaedDr., PhD., 52 r., primátor mesta, Považská Bystrica, SMER – sociálna demokracia, HLAS sociálna demokracia, SME RODINA, Slovenská národná strana

10. Radovan Jánošík, 47 r., predseda oblastnej odborovej organizácie, technický pracovník, Prečín, Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko

11. Pavol Jurčík, PhD., Ing., 65 r., výkonný tajomník okresného združenia telesnej kultúry, Považská Bystrica, nezávislý kandidát

12. Pavol Jurdík, 54 r., výpravca, Stupné, Komunistická strana Slovenska

13. Rudolf Karas, MUDr., 63 r., lekár, Považská Bystrica, Kresťanskodemokratické hnutie, Sloboda a Solidarita, Občianska konzervatívna strana, DOBRÁ VOĽBA a Umiernení, SPOLU – občianska demokracia, ODS – Občianski demokrati Slovenska, ŠANCA

14. Jozef Keruľ, Ing., 63 r., výkonný riaditeľ, Považská Bystrica, REPUBLIKA

15. Alojz Kľučka, Ing., 62 r., predseda predstavenstva akciovej spoločnosti, manažér, Považská Bystrica, nezávislý kandidát

16. Marian Kňažko, Ing., 58 r., stredoškolský učiteľ, Považská Bystrica, Slovenská ľudová strana Andreja Hlinku

17. Michal Kolník, Bc., 29 r., dátový analytik, Považská Bystrica, nezávislý kandidát

18. Miroslav Magdech, Mgr., MBA, 36 r., manažér, Považská Bystrica, REPUBLIKA

19. Peter Máťoš, PhDr., PhD., 35 r., viceprimátor mesta, Považská Bystrica, Kresťanskodemokratické hnutie, Sloboda a Solidarita, Občianska konzervatívna strana, DOBRÁ VOĽBA a Umiernení, SPOLU – občianska demokracia, ODS – Občianski demokrati Slovenska, ŠANCA

20. František Matušík, 39 r., starosta obce, Domaniža, nezávislý kandidát

21. Jozef Matušov, Ing., PhD., 35 r., generálny riaditeľ, Považská Bystrica, Kresťanskodemokratické hnutie, Sloboda a Solidarita, Občianska konzervatívna strana, DOBRÁ VOĽBA a Umiernení, SPOLU – občianska demokracia, ODS – Občianski demokrati Slovenska, ŠANCA

22. Milan Olšovský, 56 r., dôchodca, Dolný Lieskov, Socialisti.sk

23. Milan Oršula, Ing., 39 r., senior projektový koordinátor, Považská Bystrica, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, Kresťanská únia (KÚ), ZMENA ZDOLA, ZA ĽUDÍ

24. Richard Pekar, Ing., 54 r., poradca ministra pôdohospodárstva, Jasenica, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, Kresťanská únia (KÚ), ZMENA ZDOLA, ZA ĽUDÍ

25. Andrej Péli, Mgr., 34 r., projektový koordinátor, Považská Bystrica, nezávislý kandidát

26. Iveta Pospíšilová, PhDr., 58 r., riaditeľka, Považská Bystrica, Kresťanskodemokratické hnutie, Sloboda a Solidarita, Občianska konzervatívna strana, DOBRÁ VOĽBA a Umiernení, SPOLU – občianska demokracia, ODS – Občianski demokrati Slovenska, ŠANCA

27. Mikuláš Prokop, Mgr., 35 r., právny asistent, Považská Bystrica, nezávislý kandidát

28. Jozef Smatana, Ing., 59 r., cestmajster, Považská Bystrica, SMER – sociálna demokracia, HLAS sociálna demokracia, SME RODINA, Slovenská národná strana

29. Juraj Smatana, Mgr., 56 r., stredoškolský učiteľ, protikorupčný aktivista, Považská Bystrica, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, Kresťanská únia (KÚ), ZMENA ZDOLA, ZA ĽUDÍ

30. Paulína Srovnalíková, Ing., PhD., MBA, 54 r., vysokoškolská učiteľka, Považská Bystrica, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, Kresťanská únia (KÚ), ZMENA ZDOLA, ZA ĽUDÍ

31. Igor Steiner, MUDr., MPH, 56 r., lekár, Považská Bystrica, SMER – sociálna demokracia, HLAS sociálna demokracia, SME RODINA, Slovenská národná strana

32. Marián Sulovský, 33 r., mechanik strojov, Považská Bystrica, REPUBLIKA

33. Roman Španihel, Ing., 50 r., starosta obce, Papradno, SMER – sociálna demokracia, HLAS sociálna demokracia, SME RODINA, Slovenská národná strana

34. Ján Tamáši, 38 r., vodič, Považská Bystrica, REPUBLIKA

35. Andrej Torda, Ing., 37 r., prednosta okresného úradu, Horný Lieskov, nezávislý kandidát

36. Július Vavrek, Ing., 62 r., technik, Považská Bystrica, REPUBLIKA

37. Viera Zboranová, Ing., 51 r., ekonómka, Papradno, nezávislá kandidátka.

Vo volebnom obvode sa volí 5 poslancov.

Volebný obvod č. 7

1. Zuzana Baková, MUDr., EFOG-EBCOG, 40 r., lekárka, Prievidza, SMER – sociálna demokracia, HLAS sociálna demokracia, SME RODINA, Slovenská národná strana

2. Viera Beňová, RNDr., 57 r., riaditeľka strednej zdravotníckej školy, Bojnice, Kresťanskodemokratické hnutie, Sloboda a Solidarita, Občianska konzervatívna strana, DOBRÁ VOĽBA a Umiernení, SPOLU – občianska demokracia, ODS – Občianski demokrati Slovenska, ŠANCA

3. Marek Borik, 43 r., podnikateľ, Prievidza, Kresťanskodemokratické hnutie, Sloboda a Solidarita, Občianska konzervatívna strana, DOBRÁ VOĽBA a Umiernení, SPOLU – občianska demokracia, ODS – Občianski demokrati Slovenska, ŠANCA

4. Silvia Bošnovičová, PaedDr., 56 r., riaditeľka materskej školy, Prievidza, nezávislá kandidátka

5. Michaela Brunclíková, Mgr., 41 r., regionálna predsedníčka občianskeho združenia, Sebedražie, nezávislá kandidátka

6. Helena Dadíková, 68 r., vedúca strediska pietnych služieb, Prievidza, nezávislá kandidátka

7. Ján Daňo, Ing., 50 r., starosta obce, Lehota pod Vtáčnikom, SMER – sociálna demokracia, HLAS sociálna demokracia, SME RODINA, Slovenská národná strana

8. Emil Divéky, Bc., 47 r., riaditeľ, Diviaky nad Nitricou, SMER – sociálna demokracia, HLAS sociálna demokracia, SME RODINA, Slovenská národná strana

9. Michal Dobiš, 41 r., referent civilnej ochrany, Handlová, nezávislý kandidát

10. Branislav Doboš, 41 r., podnikateľ, Prievidza, REPUBLIKA

11. Martin Drozd, Ing., 39 r., vedúci technicko-prevádzkového odboru, Prievidza, nezávislý kandidát

12. Michal Ďureje, Mgr., PhD., 38 r., hovorca mesta, Lehota pod Vtáčnikom, nezávislý kandidát

13. Miroslav Ertel, 45 r., podnikateľ, Cigeľ, Demokratická strana

14. Andrea Filt, Mgr., LL.M, 52 r., právnička, Kanianka, Demokratická strana

15. Marta Gaplovská, Ing., 55 r., stredoškolská učiteľka, Nitrianske Pravno, Hnutie Občan Národ Spravodlivosť

16. Michal Gogola, Ing., 42 r., manažér, Nováky, SMER – sociálna demokracia, HLAS sociálna demokracia, SME RODINA, Slovenská národná strana

17. Juraj Gordan, Mgr., 53 r., prednosta okresného úradu, Bojnice, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, Kresťanská únia (KÚ), ZMENA ZDOLA, ZA ĽUDÍ

18. Silvia Grúberová, Mgr., 41 r., primátorka mesta, Handlová, nezávislá kandidátka

19. Petra Hajšelová, JUDr., 39 r., poslankyňa Národnej rady, právnička, Prievidza, SMER – sociálna demokracia, HLAS sociálna demokracia, SME RODINA, Slovenská národná strana

20. Róbert Hekl, 53 r., manažér, Prievidza, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, Kresťanská únia (KÚ), ZMENA ZDOLA, ZA ĽUDÍ

21. Eva Hodásová, 68 r., dôchodkyňa, Poruba, Komunistická strana Slovenska

22. Zuzana Hujsiová, JUDr., 32 r., právnička, Bojnice, nezávislá kandidátka

23. Ivor Husár, Ing., 53 r., starosta, Kanianka, STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI

24. Katarína Ivaničová, 58 r., štátna radkyňa, Nitrianske Pravno, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, Kresťanská únia (KÚ), ZMENA ZDOLA, ZA ĽUDÍ

25. Radoslav Iždinský, Ing., 47 r., viceprimátor mesta, Handlová, nezávislý kandidát

26. Ambróz Jamriško, Mgr., 49 r., riaditeľ školy, Cigeľ, nezávislý kandidát

27. Ľuboš Jelačič, Ing., 56 r., zástupca primátorky mesta, Prievidza, nezávislý kandidát

28. Ján Kuchárik, RNDr., Ing., 41 r., ekológ, lesný inžinier, Prievidza, REPUBLIKA

29. Juraj Leporis, MVDr., 38 r., veterinárny lekár, Prievidza, nezávislý kandidát

30. Jozef Meluš, Ing., 65 r., stavebný technik, Bojnice, Slovenské Hnutie Obrody

31. Radovan Mišeje, 50 r., podnikateľ a športový odborník, Diviaky nad Nitricou, Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko

32. Marek Mokrý, 23 r., online manažér, Prievidza, Progresívne Slovensko

33. Viera Mrázová, Mgr., MBA, 55 r., riaditeľka neziskovej organizácie, Handlová, nezávislá kandidátka

34. Branislav Ondruška, Mgr., 38 r., psychológ, Handlová, DOMOV národná strana

35. Peter Oulehle, MUDr., 55 r., lekár, Prievidza, Kresťanskodemokratické hnutie, Sloboda a Solidarita, Občianska konzervatívna strana, DOBRÁ VOĽBA a Umiernení, SPOLU – občianska demokracia, ODS – Občianski demokrati Slovenska, ŠANCA

36. Monika Pekárová, Ing., PhD., 38 r., projektová manažérka, Nedožery – Brezany, Kresťanskodemokratické hnutie, Sloboda a Solidarita, Občianska konzervatívna strana, DOBRÁ VOĽBA a Umiernení, SPOLU – občianska demokracia, ODS – Občianski demokrati Slovenska, ŠANCA

37. Eleonóra Porubcová, PaedDr., 56 r., riaditeľka gymnázia, Prievidza, Kresťanskodemokratické hnutie, Sloboda a Solidarita, Občianska konzervatívna strana, DOBRÁ VOĽBA a Umiernení, SPOLU – občianska demokracia, ODS – Občianski demokrati Slovenska, ŠANCA

38. Ivan Porubec, Mgr., 34 r., manažér, Prievidza, Kresťanskodemokratické hnutie, Sloboda a Solidarita, Občianska konzervatívna strana, DOBRÁ VOĽBA a Umiernení, SPOLU – občianska demokracia, ODS – Občianski demokrati Slovenska, ŠANCA

39. Ladislav Procházka, MUDr., MPH, 40 r., lekár, Handlová, nezávislý kandidát

40. Vladimír Revický, 67 r., konateľ spoločnosti, Prievidza, REPUBLIKA

41. Ladislav Smatana, MVDr., 57 r., veterinárny lekár, Bojnice, nezávislý kandidát

42. Igor Sojka, 46 r., samostatne zárobkovo činná osoba, Diviacka Nová Ves, Komunistická strana Slovenska

43. Jozef Stopka, JUDr., Ing., PhD., 55 r., právnik, Handlová, SMER – sociálna demokracia, HLAS sociálna demokracia, SME RODINA, Slovenská národná strana

44. Natália Svítková, Ing., 36 r., predsedníčka gymnastického klubu, Prievidza, Kresťanskodemokratické hnutie, Sloboda a Solidarita, Občianska konzervatívna strana, DOBRÁ VOĽBA a Umiernení, SPOLU – občianska demokracia, ODS – Občianski demokrati Slovenska, ŠANCA

45. Katarína Svobodová, PhDr., MPH, 45 r., námestníčka riaditeľa nemocnice pre ošetrovateľskú starostlivosť, Prievidza, nezávislá kandidátka

46. Dušan Šimka, Ing., 61 r., primátor mesta, Nováky, nezávislý kandidát

47. Dana Škrabáková, Ing., 51 r., ekonómka, Pravenec, Hnutie Občan Národ Spravodlivosť

48. Radoslav Škraban, Ing., 47 r., mechanický inžinier, Diviaky nad Nitricou, Kresťanskodemokratické hnutie, Sloboda a Solidarita, Občianska konzervatívna strana, DOBRÁ VOĽBA a Umiernení, SPOLU – občianska demokracia, ODS – Občianski demokrati Slovenska, ŠANCA

49. Tibor Šovčík, Ing., 69 r., dôchodca, Nedožery – Brezany, Slovenské Hnutie Obrody

50. Mária Šramková, doc., MUDr., PhD., MPH, MBA, 58 r., primárka, Nitrica, nezávislá kandidátka

51. Tomáš Šujan, Ing., 38 r., manažér tímu, Poluvsie, nezávislý kandidát

52. Peter Švajlenka, 41 r., mestský policajt, Bystričany, Slovenský PATRIOT

53. Richard Takáč, Ing., 40 r., poslanec Národnej rady, Prievidza, SMER – sociálna demokracia, HLAS sociálna demokracia, SME RODINA, Slovenská národná strana

54. František Tám, PhDr., MBA, 66 r., primátor mesta, Bojnice, SMER – sociálna demokracia, HLAS sociálna demokracia, SME RODINA, Slovenská národná strana

55. Tomáš Tines, Ing., 40 r., stavebný inžinier, Bojnice, nezávislý kandidát

56. Boris Vanek, Ing., 32 r., riaditeľ, Prievidza, SMER – sociálna demokracia, HLAS sociálna demokracia, SME RODINA, Slovenská národná strana

57. Dominika Vážna, Mgr., 38 r., vedúca odboru okresného úradu, Prievidza, SMER – sociálna demokracia, HLAS sociálna demokracia, SME RODINA, Slovenská národná strana

58. Alojz Vlčko, Mgr., 39 r., vedúci kancelárie primátorky, Prievidza, nezávislý kandidát

59. Miroslav Žiak, Ing., 34 r., poslanec parlamentu, Prievidza, Kresťanskodemokratické hnutie, Sloboda a Solidarita, Občianska konzervatívna strana, DOBRÁ VOĽBA a Umiernení, SPOLU – občianska demokracia, ODS – Občianski demokrati Slovenska, ŠANCA

60. Ľuboš Žiško, Mgr., 48 r., programátor analytik, Čereňany, Kresťanskodemokratické hnutie, Sloboda a Solidarita, Občianska konzervatívna strana, DOBRÁ VOĽBA a Umiernení, SPOLU – občianska demokracia, ODS – Občianski demokrati Slovenska, ŠANCA.

Vo volebnom obvode sa volí 10 poslancov.

Volebný obvod č. 8

1. Peter Bílik, Mgr., 47 r., pedagóg, tréner, Púchov, nezávislý kandidát

2. Michal Bizoň, Ing., M.Sc., 60 r., podnikateľ, Púchov, NÁRODNÁ KOALÍCIA / NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI

3. Gabriela Brezániová, Ing., 50 r., manažérka v cestovnom ruchu, Lednické Rovne, nezávislá kandidátka

4. Pavol Crkoň, JUDr., 55 r., právnik, Púchov, SMER – sociálna demokracia, HLAS sociálna demokracia, SME RODINA, Slovenská národná strana

5. Peter Čibenka, Ing., 43 r., manažér, Púchov, REPUBLIKA

6. Katarína Daníková, Mgr., 48 r., samostatne zárobkovo činná  osoba, Záriečie, nezávislá kandidátka

7. Miroslav Hajský, Ing., 40 r., podnikateľ, Mestečko, Kresťanskodemokratické hnutie, Sloboda a Solidarita, Občianska konzervatívna strana, DOBRÁ VOĽBA a Umiernení, SPOLU – občianska demokracia, ODS – Občianski demokrati Slovenska, ŠANCA

8. Ludmila Hamšíková, Ing., 66 r., dôchodkyňa, Púchov, ŽIVOT – národná strana

9. Alena Hantáková, 64 r., dôchodkyňa, Lednické Rovne, Komunistická strana Slovenska

10. Katarína Heneková, JUDr., M.B.A., 47 r., primátorka, Púchov, nezávislá kandidátka

11. Jaroslav Hupka, Ing., 50 r., manažér, Beluša, nezávislý kandidát

12. Roman Hvizdák, PhDr., 46 r., stredoškolský sociálny pedagóg, Púchov, nezávislý kandidát

13. Andrea Jankovičová, Ing., 51 r., riaditeľka centra sociálnych služieb, Beluša, SMER – sociálna demokracia, HLAS sociálna demokracia, SME RODINA, Slovenská národná strana

14. Daniel Krištof, 34 r., technický pracovník, občiansky aktivista, Púchov, Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko

15. Miroslav Kubičár, PaedDr., 62 r., učiteľ, riaditeľ školy, Púchov, nezávislý kandidát

16. Ľubica Kuchařová, Ing., 44 r., audítorka a lektorka integrovaných manažérskych systémov, Púchov, nezávislá kandidátka

17. Pavol Mičuda, Mgr., 62 r., živnostník, Horovce, Kresťanskodemokratické hnutie, Sloboda a Solidarita, Občianska konzervatívna strana, DOBRÁ VOĽBA a Umiernení, SPOLU – občianska demokracia, ODS – Občianski demokrati Slovenska, ŠANCA

18. Marián Michalec, Mgr., 55 r., manažér, Púchov, nezávislý kandidát

19. Marián Mišún, Mgr., 42 r., zamestnanec verejnej správy, Púchov, nezávislý kandidát

20. Ján Okrajek, 23 r., študent, Lysá pod Makytou, Kresťanskodemokratické hnutie, Sloboda a Solidarita, Občianska konzervatívna strana, DOBRÁ VOĽBA a Umiernení, SPOLU – občianska demokracia, ODS – Občianski demokrati Slovenska, ŠANCA

21. Milan Panáček, Ing., 45 r., starosta obce, Dohňany, SMER – sociálna demokracia, HLAS sociálna demokracia, SME RODINA, Slovenská národná strana

22. Lukáš Ranik, Ing., 34 r., viceprimátor mesta, Púchov, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, Kresťanská únia (KÚ), ZMENA ZDOLA, ZA ĽUDÍ

23. Alena Remšíková, 44 r., robotníčka, Lednica, Hnutie Občan Národ Spravodlivosť

24. Milada Stašík Vargová, Mgr., 54 r., referentka umeleckej prevádzky, Púchov, nezávislá kandidátka

25. Miloš Svoboda, Ing., 62 r., riaditeľ, Púchov, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, Kresťanská únia (KÚ), ZMENA ZDOLA, ZA ĽUDÍ

26. Patrik Štrbák, Mgr., 30 r., prednosta obecného úradu, Beluša, nezávislý kandidát

27. Vladimír Taraba, doc., Ing., PhD., 69 r., dôchodca, Púchov, nezávislý kandidát

28. Zuzana Tomášová, JUDr., 60 r., advokátka, Púchov, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, Kresťanská únia (KÚ), ZMENA ZDOLA, ZA ĽUDÍ.

Vo volebnom obvode sa volia 3 poslanci.

Volebný obvod č. 9

1. Miloslav Baco, Mgr., 48 r., ekonóm, Trenčín, nezávislý kandidát

2. Juraj Bakoš, Mgr., 45 r., prekladateľ, Trenčín, Kresťanskodemokratické hnutie, Sloboda a Solidarita, Občianska konzervatívna strana, DOBRÁ VOĽBA a Umiernení, SPOLU – občianska demokracia, ODS – Občianski demokrati Slovenska, ŠANCA

3. Martin Barčák, 62 r., samostatne zárobkovo činná osoba, Trenčín, SMER – sociálna demokracia, HLAS sociálna demokracia, SME RODINA, Slovenská národná strana

4. Milan Berec, Ing., 63 r., kontrolór kvality, Trenčianska Teplá, SMER – sociálna demokracia, HLAS sociálna demokracia, SME RODINA, Slovenská národná strana

5. Peter Daňo, MUDr., 62 r., lekár, Nemšová, Kresťanskodemokratické hnutie, Sloboda a Solidarita, Občianska konzervatívna strana, DOBRÁ VOĽBA a Umiernení, SPOLU – občianska demokracia, ODS – Občianski demokrati Slovenska, ŠANCA

6. Monika Faltinková, 46 r., koordinátorka projektov, Trenčín, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, Kresťanská únia (KÚ), ZMENA ZDOLA, ZA ĽUDÍ

7. Michaela Fedorová, Mgr., 41 r., viceprimátorka mesta, Trenčianske Teplice, Kresťanskodemokratické hnutie, Sloboda a Solidarita, Občianska konzervatívna strana, DOBRÁ VOĽBA a Umiernení, SPOLU – občianska demokracia, ODS – Občianski demokrati Slovenska, ŠANCA

8. Eduard Filo, Bc., 36 r., riaditeľ občianskeho združenia, Skalka nad Váhom, Kresťanskodemokratické hnutie, Sloboda a Solidarita, Občianska konzervatívna strana, DOBRÁ VOĽBA a Umiernení, SPOLU – občianska demokracia, ODS – Občianski demokrati Slovenska, ŠANCA

9. Milan Gabrhel, 64 r., masér – terapeut, Zamarovce, SRDCE – SLOVENSKÁ NÁRODNÁ JEDNOTA strana vlastencov

10. Jozef Habánik, doc., Ing., PhD., 46 r., rektor univerzity, Trenčín, SMER – sociálna demokracia, HLAS sociálna demokracia, SME RODINA, Slovenská národná strana

11. Ľubomír Horný, 47 r., obchodný manažér, Trenčín, nezávislý kandidát

12. Pavol Hozlár, Ing., 57 r., riaditeľ, Trenčín, nezávislý kandidát

13. Jozef Hrdlička, PhDr., Ing., 45 r., historik, Trenčín, Komunistická strana Slovenska

14. Michal Chrenka, JUDr., 53 r., podnikateľ, Trenčín, Práca slovenského národa

15. Boris Ilkyw, Ing., 41 r., riaditeľ úradu práce, sociálnych vecí a rodiny, Trenčín, SMER – sociálna demokracia, HLAS sociálna demokracia, SME RODINA, Slovenská národná strana

16. Ludvik Jančo, Ing., 68 r., dôchodca, Trenčín, NÁRODNÁ KOALÍCIA / NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI

17. Jozef Janega, 57 r., elektromechanik, Melčice – Lieskové, REPUBLIKA

18. Rafael Janíček, 29 r., manažér, Trenčín, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, Kresťanská únia (KÚ), ZMENA ZDOLA, ZA ĽUDÍ

19. Richard Kafka, 53 r., štátny zamestnanec, Trenčín, REPUBLIKA

20. Vladimír Kolarovský, RsDr., 73 r., dôchodca, Ivanovce, Socialisti.sk

21. Adriana Kováčová, Mgr., 52 r., radkyňa centra podpory, Trenčín, nezávislá kandidátka

22. Roman Kozáček, Ing., 44 r., prednosta okresného úradu, Trenčín, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, Kresťanská únia (KÚ), ZMENA ZDOLA, ZA ĽUDÍ

23. Anton Kučík, Mgr., 44 r., manažér logistiky, Trenčín, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, Kresťanská únia (KÚ), ZMENA ZDOLA, ZA ĽUDÍ

24. Anton Kysel, Mgr., 64 r., inšpektor železníc, Trenčín, Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko

25. Mária Machová, Bc., 35 r., vedúca materského centra, Trenčín, nezávislá kandidátka

26. Juraj Machunka, Ing., 32 r., vedúci prepravnej spoločnosti, Trenčín, nezávislý kandidát

27. Juraj Maláň, Ing., 45 r., stavebný manažér, Soblahov, Kresťanskodemokratické hnutie, Sloboda a Solidarita, Občianska konzervatívna strana, DOBRÁ VOĽBA a Umiernení, SPOLU – občianska demokracia, ODS – Občianski demokrati Slovenska, ŠANCA

28. Ladislav Matejka, Ing., 40 r., stavebný manažér, Trenčín, Kresťanskodemokratické hnutie, Sloboda a Solidarita, Občianska konzervatívna strana, DOBRÁ VOĽBA a Umiernení, SPOLU – občianska demokracia, ODS – Občianski demokrati Slovenska, ŠANCA

29. Matej Matušech, Ing., 27 r., podnikateľ, Svinná, Kresťanskodemokratické hnutie, Sloboda a Solidarita, Občianska konzervatívna strana, DOBRÁ VOĽBA a Umiernení, SPOLU – občianska demokracia, ODS – Občianski demokrati Slovenska, ŠANCA

30. Valéria Meravá, 67 r., profesionálny rodič, Trenčín, Komunistická strana Slovenska

31. Miloš Mičega, Ing., 52 r., stavebný technik, Trenčín, nezávislý kandidát

32. Peter Mikuláš, 33 r., projektový manažer, Trenčín, nezávislý kandidát

33. Zuzana Mišáková, Mgr., DiS.art, 45 r., riaditeľka divadla, učiteľka, Trenčín, nezávislá kandidátka

34. Michal Moško, Mgr., MBA, 49 r., podnikateľ, Trenčín, SMER – sociálna demokracia, HLAS sociálna demokracia, SME RODINA, Slovenská národná strana

35. Juraj Ondračka, Ing., 44 r., starosta, Horná Súča, STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI

36. Eva Pastorková, 66 r., podnikateľka, Trenčianska Teplá, REPUBLIKA

37. Martin Petrík, Mgr., 39 r., obchodný zástupca, Trenčín, nezávislý kandidát

38. Martina Poláčková, JUDr., 51 r., právnička, Trenčín, SMER – sociálna demokracia, HLAS sociálna demokracia, SME RODINA, Slovenská národná strana

39. Dominik Poruban, Mgr., 25 r., hlavný kontrolór obce, Trenčianska Turná, nezávislý kandidát

40. Vladimír Poruban, Ing., 40 r., projektový manažér, Trenčín, Kresťanskodemokratické hnutie, Sloboda a Solidarita, Občianska konzervatívna strana, DOBRÁ VOĽBA a Umiernení, SPOLU – občianska demokracia, ODS – Občianski demokrati Slovenska, ŠANCA

41. Zdenko Rakovan, 65 r., dôchodca, Veľké Bierovce, Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko

42. Lenka Rolníková, Mgr., 42 r., advokátka, Trenčín, Kresťanskodemokratické hnutie, Sloboda a Solidarita, Občianska konzervatívna strana, DOBRÁ VOĽBA a Umiernení, SPOLU – občianska demokracia, ODS – Občianski demokrati Slovenska, ŠANCA

43. Ivan Slaný, Ing., 57 r., člen predstavenstva, Trenčín, NÁRODNÁ KOALÍCIA / NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI

44. Martin Smolka, JUDr., 49 r., štátny zamestnanec, Trenčín, nezávislý kandidát

45. Stanislav Svatík, MVDr., 60 r., starosta obce, Selec, SMER – sociálna demokracia, HLAS sociálna demokracia, SME RODINA, Slovenská národná strana

46. Martin Trepáč, Bc., 24 r., študent, Trenčín, nezávislý kandidát

47. Tomáš Vaňo, Ing., 42 r., manažér, Trenčín, SMER – sociálna demokracia, HLAS sociálna demokracia, SME RODINA, Slovenská národná strana

48. Monika Velacková, Mgr., 32 r., učiteľka, Trenčín, SMER – sociálna demokracia, HLAS sociálna demokracia, SME RODINA, Slovenská národná strana

49. Šimon Žďárský, MUDr., 29 r., rehabilitačný lekár, Trenčín, nezávislý kandidát.

Vo volebnom obvode sa volí 9 poslancov.

Určenie volebnej miestnosti

4.8.2022

Prílohy

Popis

Starosta obce Polianka, určuje pre voľby do orgánov samosprávy obcí a pre voľby do orgánov samosprávnych krajov, konaných dňa 29.10.2022 jednu volebnú miestnosť so sídlom :

Kultúrny dom Polianka, Polianka 91, 907 01.

                                                                                                                                             Pavol Kňazský

starosta obce

Súvisiace dokumenty

Voľby 2022

Prítomnosť vo volebnej miestnosti a pozorovanie volieb

3.8.2022

Prílohy

Popis

Prítomnosť vo volebnej miestnosti a pozorovanie volieb

Vo volebnej miestnosti majú právo byť prítomné okrem členov okrskovej volebnej komisie, jej zapisovateľa, hlasujúcich voličov, pozorovateľov vyslaných medzinárodnými organizáciami a zástupcu nezávislého kandidáta aj iné osoby, ktoré prejavili záujem o pozorovanie priebehu volieb a sčítania hlasov. Tieto osoby možno z volebnej miestnosti vylúčiť, len ak by bol ohrozený priebeh hlasovania, sčítania hlasov alebo z dôvodu nedostatočnej kapacity volebnej miestnosti.

Osoby, ktoré prejavili záujem o pozorovanie priebehu volieb a sčítania hlasov nemôžu zasahovať do priebehu hlasovania, nahliadať do zoznamu voličov a robiť si z neho výpisy, odpisy, fotografické záznamy alebo videozáznamy. Taktiež nemôžu zasahovať do priebehu sčítania hlasov a robiť si fotografické záznamy a videozáznamy zápisnice okrskovej volebnej komisie o priebehu a výsledku hlasovania vo volebnom okrsku. Pri vyhlásení výsledkov hlasovania vo volebnom okrsku predsedom okrskovej volebnej komisie si môžu prítomné osoby robiť poznámky o výsledku hlasovania vo volebnom okrsku (napr. o počte zapísaných voličov, počte voličov, ktorí odovzdali obálku, počte platných hlasov odovzdaných pre jednotlivých kandidátov a pod.). Na sprístupňovanie zápisníc o výsledkoch volieb sa vzťahuje osobitný predpis, do ostatných volebných dokumentov môžu nahliadať len súd a orgán činný v trestnom konaní.

Právo byť prítomný v priebehu volieb a sčítavania hlasov vo volebnej miestnosti má aj zástupca nezávislého kandidáta. Obec je povinná vo volebnej miestnosti vyčleniť pre zástupcov nezávislých kandidátov a pozorovateľov vyslaných medzinárodnými organizáciami, ktorí prejavili záujem o sledovanie priebehu hlasovania a sčítania hlasov osobitný priestor (§ 27 ods. 2 prvá a druhá veta zákona č. 180/2014 Z. z. o podmienkach výkonu volebného práva a o zmene a doplnení niektorých zákonov).

Zástupca nezávislého kandidáta, ktorý prejavil záujem byť prítomný v priebehu hlasovania alebo sčítavania hlasov vo volebnej miestnosti oznámi to predsedovi okrskovej volebnej komisie, pričom nie je povinný sa preukázať osobitným písomným poverením.

Zástupca nezávislého kandidáta a pozorovatelia vyslaní medzinárodnými organizáciami, nebudú viditeľne označení; môžu sledovať priebeh hlasovania, a sčítania hlasov, nemôžu však zasahovať do priebehu hlasovania ani do sčítania hlasov.

Zástupcu nezávislého kandidáta a pozorovateľov vyslaných medzinárodnými organizáciami nemožno z volebnej miestnosti vylúčiť z dôvodu nedostatočnej kapacity volebnej miestnosti. Tieto osoby možno z volebnej miestnosti vylúčiť, len ak by bol ohrozený priebeh hlasovania a sčítavania hlasov.

Kandidát kandidujúci vo voľbách do orgánov samosprávy obcí má právo byť prítomný vo volebnej miestnosti:

– len v čase, keď hlasuje,

– po skončení hlasovania, ak prejaví záujem sledovať priebeh sčítania hlasov.

    Kandidát sa v žiadnom prípade nemôže v čase hlasovania, okrem času, keď hlasuje, zdržiavať vo volebnej miestnosti (napr. ako pozorovateľ), alebo v blízkosti volebnej miestnosti, pretože svojou prítomnosťou môže ovplyvňovať voličov pri hlasovaní. Na túto skutočnosť ho okrsková volebná komisia upozorní.

Informácie a tlačivá pre kandidatúru nezávislého kandidáta pre voľby do samosprávnych krajov 2022

3.8.2022

Prílohy

Popis

Za poslanca zastupiteľstva samosprávneho kraja môže byť zvolený občan Slovenskej republiky a cudzinec (ďalej len „obyvateľ samosprávneho kraja“), ktorý má trvalý pobyt v obci alebo vo vojenskom obvode, ktoré patria do územia volebného obvodu, v ktorom kandiduje a najneskôr v deň konania volieb dovŕši 18 rokov veku.

Za predsedu samosprávneho kraja môže byť zvolený obyvateľ samosprávneho kraja, ktorý najneskôr v deň konania volieb dovŕši 25 rokov veku.

Prekážkou práva byť volený je

– výkon trestu odňatia slobody,

– právoplatné odsúdenie za úmyselný trestný čin, ak odsúdenie nebolo zahladené,

– pozbavenie spôsobilosti na právne úkony.

Kandidatúra vo voľbách do orgánov samosprávy obcí nie je prekážkou pre kandidatúru vo voľbách do orgánov samosprávnych krajov.

Podanie kandidátnej listiny nezávislým kandidátom

Nezávislý kandidát doručuje kandidátnu listinu v listinnej forme aj v elektronickej forme [na elektronickom nosiči (napr. USB kľúč) v textovom editore] osobne najneskôr 60 dní predo dňom konania volieb (najneskôr 30. augusta 2022), zapisovateľovi volebnej komisie samosprávneho kraja  (meno zapisovateľa volebnej komisie samosprávneho kraja, telefónne číslo a úradné hodiny budú zverejnené na úradnej tabuli samosprávneho kraja, resp. na webovom sídle samosprávneho kraja). Nezávislý kandidát môže doručiť kandidátnu listinu aj prostredníctvom splnomocnenca, ktorého na to písomne splnomocnil [vzor splnomocnenia (DOCX, 33 kB)]. Nezávislý kandidát alebo splnomocnenec nezávislého kandidáta pri doručení kandidátnej listiny preukazuje svoju totožnosť občianskym preukazom alebo dokladom o pobyte pre cudzinca. Lehota na doručenie kandidátnej listiny sa končí uplynutím posledného dňa lehoty. Na kandidátne listiny, ktoré neboli doručené ustanoveným spôsobom a na kandidátne listiny doručené po uplynutí ustanovenej lehoty sa neprihliada.

Kandidátna listina nezávislého kandidáta
pre voľby do zastupiteľstva samosprávneho kraja

Kandidátna listina nezávislého kandidáta pre voľby do zastupiteľstva samosprávneho kraja  (ďalej len „zastupiteľstvo“) [vzor kandidátnej listiny (DOCX, 32 kB)] obsahuje:

  • číslo volebného obvodu,
  • meno,
  • priezvisko,
  • titul,
  • dátum narodenia kandidáta,
  • pohlavie kandidáta (muž/žena),
  • zamestnanie, ktoré kandidát vykonáva v čase podania kandidátnej listiny (pri uvádzaní údaja o zamestnaní sa u ženy – kandidátky použije prechyľovanie); údaj o zamestnaní nesmie obsahovať žiadne vlastné mená alebo ich skratky,
  • adresu trvalého pobytu kandidáta (obec; ulica, ak sa obec člení na ulice; číslo domu; pre správne vypísanie obce trvalého pobytu je možné použiť register obcí https://ives.minv.sk/obce/webformmain.aspx) a
  • vlastnoručný podpis kandidáta.

Kandidát na poslanca zastupiteľstva musí mať trvalý pobyt v obci alebo vo vojenskom obvode, ktoré patria do územia volebného obvodu, v ktorom kandiduje a najneskôr v deň konania volieb musí dovŕšiť 18 rokov veku.

Ku kandidátnej listine nezávislého kandidáta musí byť pripojené vlastnoručne podpísané vyhlásenie kandidáta [vzor vyhlásenia nezávislého kandidáta (DOCX, 35 kB)], že súhlasí so svojou kandidatúrou, nekandiduje na inej kandidátnej listine a nemá prekážky práva byť volený.

Ak je nezávislý kandidát pri doručení kandidátnej listiny zastúpený splnomocnencom, ku kandidátnej listine musí byť pripojené splnomocnenie (podpis nemusí byť úradne osvedčený). Úkonmi splnomocnenca nezávislého kandidáta vo volebných veciach je nezávislý kandidát viazaný, pričom splnomocnencom nezávislého kandidáta nemôže byť kandidát, zapisovateľ volebnej komisie samosprávneho kraja, splnomocnenec politickej strany alebo koalície ani jeho náhradník.

Súčasťou kandidátnej listiny každého nezávislého kandidáta je osobitná listina podpísaná voličmi, ktorí podporujú jeho kandidatúru a majú trvalý pobyt v obci alebo vo vojenskom obvode, v ktoré patria do územia volebného obvodu, v ktorom kandiduje (ďalej len „osobitná listina“) [vzor osobitnej listiny (DOCX, 35 kB)v počte 400 podpisov. V osobitnej listine každý volič pri podpise uvedie meno a priezvisko, dátum narodenia, trvalý pobyt, ktorým sa rozumie názov obce, názov ulice, ak sa obec člení na ulice, a číslo domu. Na každom hárku podpisovej listiny sa uvedie meno, priezvisko, titul, dátum narodenia a adresa trvalého pobytu kandidáta. Názov obce a názov ulice nemôže byť použitý v skrátenej forme (napr. „BB“ alebo „B. Bystrica“).

Jednou osobitnou listinou možno podporiť len jedného kandidáta. Volič však môže svojím podpisom vyjadriť podporu aj niekoľkým kandidátom na ich samostatných osobitných listinách.

Kandidát na poslanca zastupiteľstva môže kandidovať aj na predsedu samosprávneho kraja.

Ak nezávislý kandidát kandiduje súčasne na poslanca zastupiteľstva a tiež na funkciu predsedu samosprávneho kraja, môže mať spoločnú osobitnú listinu, z ktorej však musí byť zrejmé, že kandiduje do oboch orgánov samosprávneho kraja. Originál spoločnej osobitnej listiny priloží len k jednej kandidátnej listine a k druhej kandidátnej listine je postačujúce priložiť fotokópiu spoločnej osobitnej listiny.

Kandidátna listina nezávislého kandidáta pre voľby predsedu samosprávneho kraja

Kandidátna listina nezávislého kandidáta pre voľby predsedu samosprávneho kraja [vzor kandidátnej listiny (DOCX, 34 kB)obsahuje:

  • meno,
  • priezvisko,
  • titul,
  • dátum narodenia kandidáta,
  • pohlavie kandidáta (muž/žena),
  • zamestnanie, ktoré kandidát vykonáva v čase podania kandidátnej listiny (pri uvádzaní údaja o zamestnaní sa u ženy – kandidátky použije prechyľovanie);údaj o zamestnaní nesmie obsahovať žiadne vlastné mená alebo ich skratky,
  • adresu trvalého pobytu kandidáta (obec; ulica, ak sa obec člení na ulice; číslo domu; pre správne vypísanie obce trvalého pobytu je možné použiť register obcí https://ives.minv.sk/obce/webformmain.aspx) a
  • vlastnoručný podpis kandidáta.

Kandidát na predsedu samosprávneho kraja musí mať trvalý pobyt v obci alebo vo vojenskom obvode, ktoré patria do územného obvodu samosprávneho kraja, v ktorom kandiduje a najneskôr v deň konania volieb musí dovŕšiť 25 rokov veku.

Ku kandidátnej listine nezávislého kandidáta musí byť pripojené vlastnoručne podpísané vyhlásenie kandidáta [vzor vyhlásenia nezávislého kandidáta (DOCX, 34 kB)], že súhlasí so svojou kandidatúrou, nekandiduje na inej kandidátnej listine a nemá prekážky práva byť volený.

Ak je nezávislý kandidát pri doručení kandidátnej listiny zastúpený splnomocnencom, ku kandidátnej listine musí byť pripojené splnomocnenie (podpis nemusí byť úradne osvedčený). Úkonmi splnomocnenca nezávislého kandidáta vo volebných veciach je nezávislý kandidát viazaný, pričom splnomocnencom nezávislého kandidáta nemôže byť kandidát, zapisovateľ volebnej komisie samosprávneho kraja, splnomocnenec politickej strany alebo koalície ani jeho náhradník.

Súčasťou kandidátnej listiny každého nezávislého kandidáta je osobitná listina podpísaná voličmi samosprávneho kraja, ktorí podporujú jeho kandidatúru (ďalej len „osobitná listina“) [vzor osobitnej listiny (DOCX, 30 kB)v počte 1000 podpisov. V osobitnej listine každý volič pri podpise uvedie meno a priezvisko, dátum narodenia, trvalý pobyt, ktorým sa rozumie názov obce, názov ulice, ak sa obec člení na ulice, a číslo domu. Na každom hárku osobitnej listiny sa uvedie meno, priezvisko, titul, dátum narodenia a adresa trvalého pobytu kandidáta. Názov obce a názov ulice nemôže byť použitý v skrátenej forme (napr. „BB“ alebo „B. Bystrica“).

Jednou osobitnou listinou možno podporiť len jedného kandidáta. Volič však môže svojím podpisom vyjadriť podporu aj niekoľkým kandidátom na ich samostatných osobitných listinách.

Kandidát na predsedu samosprávneho kraja môže kandidovať aj na poslanca zastupiteľstva samosprávneho kraja.

VZDANIE SA KANDIDATÚRY

    Kandidát sa môže najneskôr 48 hodín pred začatím volieb (najneskôr 27. októbra 2022 do 7:00 h) svojej kandidatúry vzdať; vzdanie musí urobiť v listinnej forme a jeho podpis musí byť úradne osvedčený.

Vzor vzdania sa kandidatúry pre voľby do zastupiteľstva samosprávneho kraja (DOCX, 20 kB)

Vzor vzdania sa kandidatúry pre voľby predsedu samosprávneho kraja (DOCX, 20 kB)

Vzdanie sa kandidatúry musí byť doručené predsedovi volebnej komisie samosprávneho kraja, ktorý zabezpečí jeho zverejnenie vo volebných miestnostiach. Vzdanie sa kandidatúry nemožno vziať späť.

Ak sa kandidát vzdal po zaregistrovaní kandidátov, zostávajú údaje o kandidátovi na hlasovacom lístku, ale pri prideľovaní mandátov sa na neho neprihliada.