Preskočiť na obsah

Nové opatrenia platné od 3.marca 2021

Zverejnené
2. marca 2021
Vyvesené na úradnej tabuli
2. marca 2021 − 30. apríla 2021

Sedem najväčších zmien, ktoré nás čakajú od stredy, 3.marca 2021

Zákaz vychádzania
Počas dňa, od 5:00 do 20:00 bude zavedený zákaz vychádzania, platiť bude len niekoľko výnimiek. Vo večerných a nočných hodinách od 20:00 do 01:00 má byť zachovaný zákaz vychádzania len s výnimkou cesty do práce a k lekárovi.

Školy
Základné školy a škôlky budú otvorené opäť iba pre deti rodičov, ktorí pracujú v kritickej infraštruktúre. Novinkou bude aj samotestovanie žiakov aj zamestnancov škôl.

Pozitívni v prísnej karanténe
Zruší sa výnimka pre pozitívne testovaných, ktorí mohli dosiaľ chodiť do obchodu. Po novom nebudú môcť vychádzať z domu vôbec okrem nevyhnutnej návštevy lekára a lekárne.

Cesta do prírody
Opäť bude zakázané ísť do prírody mimo svoj okres. Obyvatelia Bratislavy budú môcť ísť do prírody v rámci kraja a obyvatelia Košíc do okresu Košice – okolie.

Kontroly opatrení
Vláda plánuje výrazne sprísniť kontrolu protipandemických opatrení v uliciach a tiež viac náhodných fyzických kontrol dodržiavania karantény.

Povinné respirátory
Nie od stredy, ale až od budúceho pondelka (8.3.) bude platiť ďalšia dôležitá zmena – povinné FFP2 respirátory v obchodoch a MHD. Od 15. marca vo všetkých interiéroch.

Hranice
Kontroly sa majú sprísniť aj na štátny hraniciach, vyžadovať sa bude registrácia v aplikácii e-hranica. Pre pendlerov bude platiť podmienka najviac 72 hodín starého negatívneho testu. Ďalšie opatrenia pre cestovateľov sa majú prijať v najbližšom čase.